نوشنو اولین مرجع تخصصی ناشنوایان

نوشنو اولین مرجع تخصصی ناشنوایان

کاشت حلزون چیست؟

ما در نوشنو به جنبه های مختلف جراحی کاشت حلزون میپردازیم. در ابتدا باید بدانیم کاشت حلزون چیست و چه مواقعی ضروری است که این عمل انجام شود. ما تمام جنبه های کاشت حلزون را مورد بررسی قرار دادیم و تمام اطلاعات مورد نیاز شما را فراهم نموده ایم. پس با ما همراه باشید. برای دریافت مشاوره و راهنمایی می توانید با مشاوران نوشنو تماس بگیرید و اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید.

کاشت حلزون چیست؟

کاشت حلزون چیست؟

کاشت حلزون گوش، یک وسیله الکترونیکی است که تا حدی شنوایی را بازیابی می کند، که برای افرادی که دچار کم شنوایی هستند یا در اثر آسی دیدگی شنوایی خود را از دست داده اند و نمیتوانند از سمعک استفاده کنند یک گزینه بسیار مناسب است.

 

تفاوت کاشت حلزون با سمعک

تفاوت کاشت حلزون با سمعک این است که بر خلاف سمعک ها که صدا را تقویت میکنند، کاشت حلزون سیگنالهای صوتی را به عصب شنوایی میرساند که بتواند آسیب گوش را جبران کند

 

کاشت حلزون چگونه کار می کند؟

در کاشت حلزون از پردازشگر صوتی استفاده می شود که در پشت گوش قرار می گیرد که پردازنده سیگنالهای صوتی را گرفته و انها را به گیرنده ای که در زیر پوست کاشته شده، ارسال میکند.

گیرنده سیگنالها را به الکترودهای کاشته شده در گوش حلزون داخلی می فرستد و سیگنالها عصب شنوایی را تحریک میکند. و سپس آنها را به سمت مغز هدایت میکند. و مغز این سیگنالها را به عنوان صدا تفسیر می کند. گرچه این صداها دقیقا مانند شنوایی طبیعی نخواهد بود.

برای یادگیری تفسیر سیگنالهای دریافت شده از کاشت حلزون، به زمان و آموزش نیاز است. و در طول استفاده افراد از آن توانایی قابل توجهی در گفتار و ادراک خود بدست می آورد.

 

چه کسانی باید کاشت حلزون انجام دهند؟

کودکان و بزرگسالانی که ناشنوا یا کم شنوا هستند می توانند کاشت حلزون را انجام دهند. در سال 2019 تقریبا 736900 دستگاه ثبت شده در سراسر جهان کاشته شده است. از سال 2000 کاشت حلزون برای کودکان واجد شرایط از 12 ماهگی شروع میشود و مورد تایید FDA می باشد.

برای کودکان خردسال که ناشنوا یا کم شنوا هستند استفاده از کاشت حلزون در سنین کودکی باعث می شود که دوره ای مطلوب برای رشد و مهارت های گفتاری و درمانی را طی کنند.

 

چه کسانی باید کاشت حلزون انجام دهند؟

تحقیقات نشان داده است که وقتی این کودکان پیوند حلزون و به دنبال آن درمان فشرده ان را قبل از 18 ماهگی دریافت میکنند، بهتر از هم سالان خود که در یزرگسالی کاشت را انجام میدهندف می توانند صدا و موسیقی را بشنوند و درک کنند و راحتتر صحبت کنند.

همچنین مطالعات نشان داده است که کودکان واجد شرایطی که از 18 ماهگی کاشت حلزون گوش را دریافت می کنند، مهارت های زبانی را با سرعت قابل مقایسه با کودکان با شنوایی طبیعی، افازایش می دهد و بسیاری از انها در کلاس های عادی موفق می شوند.

برخی از بزرگسالان که در اواخر عمر خود، تمام یا بیشتر شنوایی خود را از دست داده اند نیز می توانند کاشت حلزون را انجام دهند. آنها یاد می گیرند که سیگنالهای حاصل از کاشت را با صداهایی که به خاطر می اورند بدون نیاز به نشانه های تصویری مانند آنچه توسط لبخوانی یا زبان اشاره ارائه می شود، مرتبط می کنند.

 

چگونه یک فرد کاشت حلزون را دریافت می کنند؟

چگونه یک فرد کاشت حلزون را دریافت می کنند؟

دستگاه کاشت حلزون برای همه افراد عملکرد یکسانی ندارد. تصمیم برای دریافت ایمپلنت باید با مشورت یک متخصص از جمله یک جراح کاشت حلزون، انجام شود. که می تواند پر هزینه باشد که بیمه های درمانی تا حدودی می توانند این هزینه ها را پوشش دهند.

 

برخی از افراد ممکن است بنا به دلایل ذکر شده، عمل کاشت حلزون را انجام دهند که تقریبا عمل ایمن و امنی است. اگرچه مانند هر نوع عمل جراحی می تواند عوارض خاص خودش را داشته باشد.

بررسی های دیگر نشان می دهد که تفسیر صداهای ایجاد شده توسط لمینیت به زمان و تمرین نیاز دارد. آسیب شناسان گفتاری و شنوایی غالبا در این فرایند یادگیری دخیل هستند که قبل از عمل کاشت همه این موارد باید مورد توجه قرار گیرد.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره کاشت حلزون با مشاوران نوشنو تماس بگیرید:

091283831129

همدان- بلوار انقلاب مجتمع آتی سان