نوشنو اولین مرجع تخصصی ناشنوایان

نوشنو اولین مرجع تخصصی ناشنوایان

بانک سمعک

ما در نوشنو جمع شده ایم تا بتوانیم فرهنگ استفاده از سمعک را بین همه افراد و اقشار جامعه عادی کنیم. تا کسانی که دچار مشکل کم شنوایی یا سخت شنوایی هستند با خیالی آسوده و با اعتماد بنفس لازم از این وسیله ضروری که نیاز مبرم این عزیزان، برای برقراری ارتباط است، استفاده کنند و زندگی نرمالی را تجربه کنند. پس با ما همراه شوید تا با سمعک و جزئیات آن آشنا شوید.

معرفی سمعک در نوشنو

سمعک چیست؟

علی رغم تنوع زیاد در طرح ها و ویژگی های فنی، سمعک را می توان به عنوان دستگاههای الکترونیکی کوچک و پوشیدنی شناخت، که فرد را قادر می سازد صداها را بهتر بشنوند. و گفتارها را با وضوح بیشتری درک کنند و این وسیله  بهبود کلی توانایی ارتباط را فراهم میکند.

سمعک چگونه کار می کند؟

تقریبا همه سمعک ها به روشی مشابه کار می کنند. حتی اگر برای هر فرد متفاوت باشد. در مرحله اول صدا از طریق یک میکروفن مینیاتوری دریافت می شود که در آن صدا به یک سیگنال الکترونیکی و دیجیتالی تبدیل می شود.

در مرحله دوم سیگنالها، پردازش تقویت . اصلاح می شود تا نیازهای افراد بر طرف شود. و در آخر یک گیرنده ( بلندگوی مینیاتوری) صدای پردازش شده را از طریق نوع گوش سازی، مناسب سیستم سمعک شما، ارسال می کند.

سمعک های دیجیتال چیست؟

چه از طریق NHS بروید و چه سرویس خصوصی انتخاب کنید، همه سمعک های جدید دیجیتال هستند. این بدان معنی است که آنها متناسب با نیازهای کم شنوایی و سبک زندگی شما برنامه ریزی شده اند. شما به زمان نیاز دارید تا به سمعک های جدید عادت کنید، اگر تجربه استفاده از آنها را داشتید احتمالا باید یک یا چند بار آنها را تنظیم کنید.

 

سمعک دیجیتال چیست؟

همه سمعک های دیجیتال تنظیمات مختلفی برای محیط های مختلف دارند. مثلا وقتی در یک گفتگوی گروهی یا در یک اتاق ساکت، یا در مکان های پر سر و صدا هستید اطمینان حاصل کنید که متخصص شنوایی سنجی شما همه گزینه های شما را که متناسب با سمعک شما هستند توضیح دهد. همیشه به خاطر داشته باشید که این سمعک شما هستند که برای پاسخگویی به نیاز فردی شما برنامه ریزی شده اند.

انواع سمعک

انواع و سبک های سمعک

به عنوان نقطه شروع دو نوع اساسی سمعک وجود دارد:

  • سمعک های داخلی گوش ITE
  • سمعک های پشت گوش BTE

که هر کدام از این مدل سمعک های مناسب شما، تا حدودی به کاهش گوش بستگی دارد.

 

سمعک های پشت گوش (BTE)

وسایل جانبی سمعک های پشت گوش (BTE) در پشت یا بالای گوش، بوسیله یک لوله قرار می گیرند که صدا را از طریق یک قالب گوش مناسب با با یک قالب گوش مناسب با یک سبک گنبدی به داخل مجرای گوش هدایت می کندکه کل دهانه گوش را مسدود می کند.

 

سمعک های داخل گوش (ITE)

وسایل و لوازم جانبی سمعک های ITE در داخل گوش گذاشته می شود . معمولا متناسب با بررسی های انجام گرفته ای که توسط متخصص شنوایی شما در زمان مشاوره سمعک، برای شما در نظر گرفته میشود. این نوع سمعک ها بطور معمول در رنگهای مختلف پوست برای ترکیب شدن با گوش وجود دارد. برخی از سمعک های ITE بسیار عمیق در داخل گوش قرار می گیرند در حالی که برخی از انها به ورودی گوش نزدیکتر است.

 

نوشنو صدای من و تو

هورا سفیر کمپین هیچکس بی صدا نیمونه

هورا سفیر و پرچم دار بچه هایی هست که از سمعک استفاده می کنند و در این راه به فرزندان و کودکانی که کم شنوا یا سخت شنوا هستند کمک میکند تا بتوانند پذیرش استفاده از سمعک را داشته باشند.

دریافت کننده سمعک

اهدا کننده سمعک